HOMEVISION | STAVEBNÍ FIRMA | STAVEBNÍ DOZOR | PROJEKČNÍ PRÁCE | ZEMNÍ PRÁCE | VÝSTAVBA CHALUP

Dřevěné domy jsou krásné, ekologické a dlouhověké stavby.

Bydlení v dřevěném domě znamená návrat k přírodě a ke zdravému způsobu života.

Výstavba chalup a chat

Materiály

DŘEVO

Dřevo se v současné době opět dostává mezi oblíbené stavební materiály pro své výborné uživatelské vlastnosti, které nemůže nabídnout žádný jiný stavební materiál. Je přírodní, trvanlivý, snadno opracovatelný, s vysokou únosností a izolační funkcí. Má schopnost vázat oxid uhličitý a pružně reagovat na vlhkostní poměry interiéru. Proti jiným stavebním materiálům má dvě velmi specifické vlastnosti: vykazuje menší vodivost tepla a výrazně vyšší akumulaci tepla.

Obecně se dá říci, že stavět dřevěné domy lze z jakéhokoliv dřeva. My doporučujeme po mnoholetých zkušenostech s výstavbou roubených domů především červený cedr a lepenou polární borovici. U těchto materiálů jsou problémy jako kroucení, praskání a sedání minimální. Správná technologie předsušení a lepení u borovice a unikátní fyzikální vlastnosti cedru problémy minimalizují.

Červený cedr (western red cedar)

Červený cedr je žijící legenda výjimečné krásy z Britské Kolumbie, s vrozenou odolností vůči vlhkosti, hnilobě a napadení škůdci. Zároveň má perfektní rozměrovou stabilitu. Ve svém přirozeném neošetřeném stavu má nádhernou barevnou strukturu teplých měkkých tónů, od lehkého jantaru až po tmavomedovou hnědou. Žádný umělý materiál nemůže nahradit přirozený lesk cedru. Zůstává stále lehce aromatický a jeho charakteristická vůně přidává další dimenzi do jeho univerzální krásy.

Polární lepená borovice

Polární lepená borovice se vyrábí hlavně ve Finsku již několik desetiletí. Při výrobě se vždy lamely borovice otočí tak, aby eliminovaly praskání a kroucení. Zároveň před lepením je borovice vysušena na rovnovážnou vlhkost okolí a tím se podstatně snižují problémy se sedáním stavby. Vzhledem k tomu, že použitá lepidla jsou zdravotně zcela nezávadná, dostáváme materiál, který zachovává původní krásu borovice a zároveň eliminuje nedostatky plného trámu.

VZOROVÝ DŮM

Připravujeme pro Vás vzorový dům z cedru, který je právě ve výstavbě, nicméně je možné tuto stavbu navštívit a dozvědět se jak se stavebníci realizovali svůj sen bydlet ve zdravém domě. Dům se nachází ve východních čechách – v Nahořanech u Nového Města nad Metují.

Kalkulace

Pro předběžný výpočet ceny hrubé stavby je nutné na email zadat tyto údaje:

  • typ dřeva – cedr, finská lepená borovice
  • rozměry domu - nejlépe nákres (okótovaný)
  • celoroubená/poloroubená varianta (patro z palubek)
  • záklop stropu smrkovým dřevem – 30mm tl. palubky (ANO/NE)
  • přesahy střechy- do nákresu (okótovat)
  • podbytí střechy (ANO/NE)
  • záklop střechy - prkna nebo pouze střešní fólie
  • vnitřní příčky – ANO/NE (masiv nebo pouze vyrámování) – do nákresu

Naše firma je schopna Vám zajistit výstavbu jak na klíč, tak i do fáze hrubé stavby pro Vaši vlastní dostavbu s tím, že v případě dostavby svépomocí Vám rádi poskytneme zdarma technické poradenství vycházející z vlastních zkušeností. Samozřejmostí je projektová dokumentace pro stavební povolení, ale i realizační dokumentace, která Vám velmi usnadní práci při realizaci stavby svépomocí, což by žádný stavebník neměl podcenit. Také je možné si stavbu postavit kompletně sami. Pokud máte partu šikovných kamarádů a troufnete si, proč ne? Díky počítačové technologii dostanete kompletně připravenou dodávku, kterou sestavíte podle dodané dokumentace a ještě ušetříte peníze. Trochu jako stavebnice Lego. Také Vám můžeme provést odborný dohled. Vše záleží jen na domluvě a kapacitě našich montérů.

Přesný výpočet ceny hrubé stavby je možný až po zpracování výkresové dokumentace – minimálně odsouhlasených hrubých nákresů pohledů, vnitřního uspořádání a shlédnutí pozemku (pro výpočet ceny základové desky).

Přesný výpočet ceny stavby na klíč je možné až po úplném zpracování projektu a osobním projednání detailů, které stavební projekt pro stavební povolení neřeší (v případě realizační dokumentace je výpočet ceny možný bez dalšího projednávání, jelikož jsou řešeny veškeré detaily.)

Reference